• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Spaarne Gasthuis start geen nieuw onderzoek naar hoofdlocatie: ‘Gegevens moeten we nu bespreken’

    Winnaar eerste editie Noord aan Zet bekend: ‘Hoop dat het terras er snel is’

    Winnaar eerste editie Noord aan Zet bekend: ‘Hoop dat het terras er snel is’

    700 kilo illegaal vuurwerk en hennepkwekerijen in beslag genomen in Waarderpolder

    700 kilo illegaal vuurwerk en hennepkwekerijen in beslag genomen in Waarderpolder

    Groen experiment in Grote Houtstraat krijgt mogelijk vervolg

    Vier auto’s in één nacht in brand in Haarlem, politie onderzoekt brandstichting

    Vier auto’s in één nacht in brand in Haarlem, politie onderzoekt brandstichting

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Houtfestival roept op tot actie na afwijzen subsidie

    Een kolkende Bakenessergracht tijdens het Spaarnestad concert

    Spaarnestad concert stopt na tien jaar, EcoFest en bibliotheek grijpen ook naast subsidie: ‘Zwaktebod van de gemeente’

    Zo verliep de Haarlemse Kerstmarkt: 175.000 bezoekers en weinig opstoppingen

    Zo verliep de Haarlemse Kerstmarkt: 175.000 bezoekers en weinig opstoppingen

    Houtfestival trekt ruim twintigduizend bezoekers, toch bijven er zorgen over de toekomst

    Voortbestaan Houtfestival bedreigd na stopzetten subsidie: ‘Loze belofte van burgemeester’

    Organisatie Kerstnachtzang stopt na 50 jaar op het Nieuwe Kerksplein: ‘Niemand wil het overnemen’

    Organisatie Kerstnachtzang stopt na 50 jaar op het Nieuwe Kerksplein: ‘Niemand wil het overnemen’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Luister terug: Barbara Barend over Chanoeka-vieringen in Bloemendaal en de regio

    Kijk terug: Aflevering 2 van Fabian’s Filmexpeditie – De Luxor

    Kijk terug: Aflevering 2 van Fabian’s Filmexpeditie – De Luxor

    Kijk terug: Aflevering 3 van De Huiskamer van Oost – Dick zijn lieve kant

    Kijk terug: Aflevering 3 van De Huiskamer van Oost – Dick zijn lieve kant

    Jazz or No

    Jazz or No 11.44 (14-12-2025)

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling 14-12-2025

    Luister terug: Hans Klok over zijn Wintercircus in het Reinaldapark in Haarlem

    Luister terug: Hans Klok over zijn Wintercircus in het Reinaldapark in Haarlem

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Heemstede

In opspraak geraakt voormalig VVD raadslid Bonnema trekt zich terug uit de Heemsteedse politiek

Door Dion Maul
12 november 2022
In opspraak geraakt voormalig VVD raadslid Bonnema trekt zich terug uit de Heemsteedse politiek

Er lijkt een einde te zijn gekomen aan de Yori Bonnema saga die de Heemsteedse VVD al langer bezighield: het in opspraak geraakte VVD raadslid Yori Bonnema heeft gistermiddag zijn ontslag ingediend en trekt zich terug uit de lokale politiek. De VVD liet vorige week zaterdag nog weten dat Bonnema niet langer deel uitmaakt van de fractie, gevolgd door Bonnema die maandag op Twitter zijn nieuwe eenmanspartij bekend maakte, Heemstede Lokaal. Maar met het ingediende ontslag komt er een einde aan deze plannen van Bonnema en behoudt de VVD haar zetel.

Journalist Eric van Westerloo, journalist bij ‘De Heemsteder’ vertelt afgelopen donderdag tijdens een interview met Haarlem Vandaag uit hoe de ‘zaak’ aan het rollen is gekomen. Van Westerloo heeft de ontwikkelingen op de voet gevolgd voor De Heemsteder. Ten tijde van het interview was nog niet bekend dat Yori Bonnema zich zou terugtrekken uit de politiek, dit heeft hij vrijdagmiddag pas bekendgemaakt.

Hoe zat het ook alweer?

Van Westerloo kwam voor het eerst in contact met Bonnema toen deze een mailtje stuurde naar De Heemsteder. “Hij was nogal verbolgen over onze verslaggeving over de Heemsteedse politiek. De politieke verslaggever, dat ben ik meestal”, begint hij.

ADVERTENTIE

Van Westerloo’s nieuwsgierigheid was aangewakkerd en dus ging hij uitzoeken wie Bonnema precies was. “Toen ging de beerput open. De man had een 15 jaar lang spoor van ellende op zijn naam staan. Verkeerde inschattingen, problemen met geld, faillissementen: van alles had hij aan zijn broek hangen.”

Luister hieronder het interview terug met Eric van Westerloo. Tekst gaat verder onder het radiofragment

Haarlem105 · Journalist Eric van Westerloo over de perikelen rond ex-VVD raadslid in Heemstede Yori Bonnema

De journalist meldt zijn bevindingen aan meerdere leden van de VVD. “Uiteindelijk heeft Bonnema toen gezegd dat hij zou stoppen, daar was de VVD blij mee. Maar een week later besluit hij om toch te blijven zitten”, zegt Van Westerloo. Want, zo redeneerde Bonnema volgens Van Westerloo: “als hij zou worden gekozen, betekent dat dat de inwoners hem graag in de politiek willen hebben.”

En met succes, Bonnema staat tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart op de derde plaats op de lijst van de VVD. De VVD sleept in totaal vijf zetels binnen en wordt daarmee de grootste partij van Heemstede, Dit betekent ook dat Bonnema verzekerd is van een plaats in de gemeenteraad.

“Op het platform Politiek café Heemstede schijnt hij een nepaccount te hebben aangemaakt. Daar heeft hij een foto bij geplaatst van iemand die vorig jaar is overleden. Dat is natuurlijk een beetje raar”

Eric van Westerloo

Inmiddels zat Bonnema alweer een aantal maanden in de Raad toen de eerste geruchten rondgingen dat hij zich voordeed als iemand anders op Facebook. “Op het platform Politiek café Heemstede schijnt hij een nepaccount te hebben aangemaakt. Daar heeft hij een foto bij geplaatst van iemand die vorig jaar is overleden. Dat is natuurlijk een beetje raar”, vindt Van Westerloo.

Altijd ontkend

Dit is niet bewezen en Bonnema heeft de beschuldigingen altijd ontkend. Van Westerloo is er stellig van overtuigd dat het raadslid erachter zit. “Op gegeven moment heeft men van het Politiek Café hem hiermee geconfronteerd, nog diezelfde avond was het hele account weg” vertelt de journalist. “Dat zegt al iets.”

Vorige week zaterdag werd door de VVD bekend gemaakt dat Bonnema niet langer deel uitmaakt van de partij.  Maandag kondigde Bonnema nog aan verder te gaan als eenmansfractie: Heemstede Lokaal.  Opmerkelijk vindt Van Westerloo dat Bonnema deze naam al maanden geleden had laten registreren. “Hij schijnt Heemstede Lokaal negen maanden geleden al te hebben ingesteld. Dat is wel weer curieus”, stelt Van Westerloo.

Nu bekend is geworden dat Bonnema afziet van zijn politieke plannen en zich terugtrekt uit de Heemsteedse politiek, kan de VVD weer rustig ademhalen. Dit betekent dat de VVD haar vijf zetels houdt in de gemeenteraad. Wie die plek zal opvullen, is nog niet bekend.

Reactie Yori Bonnema:

“Ik ga aangifte doen doen tegen de heer van Westerloo vanwege smaad en laster. Dit na overleg met een advocaat en de politie in Zandvoort. De hele werkwijze van deze meneer is alles behalve journalistiek. Het is een persoonlijke hetze geworden en deze meneer weet maar niet van stoppen. Daarbij schrijft van Westerloo heel veel op wat gewoon onjuist is. En meneer is of was zelf en actief lid van HBB. De afspraak staat gepland, en daarna zal ik ook een civiele procedure starten.”

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

Door Wessel van Opstal
18 december 2025

Haarlem105 zendt aankomende zondag, 21 december, vijf uur lang live uit vanaf de gezellige WinterFair in hartje Heemstede. Van 12.00...

Chanoeka-vieringen in de regio rustig verlopen, voor het eerst ook in Zandvoort

Door Noémi Prent
17 december 2025

De Chanoeka-vieringen in de regio zijn deze week rustig verlopen. Op alle locaties was politie aanwezig, maar van incidenten was...

Hans Boudewijn lijsttrekker VVD Heemstede bij verkiezingen 2026

Hans Boudewijn lijsttrekker VVD Heemstede bij verkiezingen 2026

Door Brecht van Groen
15 december 2025

Hans Boudewijn is aangewezen als lijsttrekker van de Heemsteedse VVD voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Dat blijkt uit de...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Luister terug: Barbara Barend over Chanoeka-vieringen in Bloemendaal en de regio

18 december 2025
Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

18 december 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!