Op het strand van Zandvoort wordt vandaag hard gewerkt aan de opbouw van het eerste Zandvoort Film Festival. Morgen gaat het driedaagse gratis evenement van start met een scala aan films, waaronder publieksfavorieten Barbie en Bohemian Rhapsody, en kinderfilms zoals Cars 3.
“We hebben nog plekken beschikbaar, maar sommige voorstellingen zijn bijna uitverkocht”, zegt hoofdorganisator Gill Merill. Ze richtte de promotie in eerste instantie bewust vooral op inwoners van Zandvoort, met berichten in de lokale krant en via Haarlemse kanalen. “Ik wilde dat de mensen hier er als eerste over hoorden, maar ook toeristen zijn van harte welkom”, zegt ze.
Teruggeven
Merill woont zelf al vijf jaar in Zandvoort en wilde iets organiseren voor de lokale gemeenschap. “We kwamen hier vanuit het Verenigd Koninkrijk voor het werk van mijn partner, en ik wil graag iets teruggeven aan de mensen hier”, vertelt ze. Naast haar werk als docent marketing aan de Hogeschool Utrecht runt ze haar eigen bedrijf waarmee ze af en toe grote evenementen zoals dit festival organiseert.
Artikel gaat verder onder foto.

Bezoekers kunnen plaatsnemen op een van de tweehonderd strandstoelen. “Als de film vol is mag je ook zelf een kleedje neerleggen en buiten de zitplekken plaatsnemen als dat mogelijk is”, zegt de organisator. Het festival is gratis toegankelijk en er is geen hek om het terrein. “We hebben beveiliging om alles soepel te laten verlopen, maar het blijft vooral een gezellig en open evenement”, aldus de organisator. Ze hoopt volgend jaar meer stoelen te kunnen plaatsen.
Mild weer
Het weer lijkt mee te werken. “We verwachten mild weer en geen problemen. Zelfs met een beetje regen kan het doorgaan”, benadrukt Merill. “Het is ons eerste jaar. We doen ons best en hopen dat mensen komen kijken en ons steunen. Dan kunnen we het volgend jaar misschien weer organiseren.”
Lees ook: Zandvoort Film Festival komt eraan: ‘We willen dat iedereen naar films kan kijken’