• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Langzaam rijden over Prinsenlaan in Heemstede door actie: ‘Maak het 30 km per uur’

    Rectoren Coornhert Lyceum vertrekken ‘in goed overleg’ na aanhoudende onrust onder personeel

    Huizenprijzen fors gedaald, minimaal in regio Haarlem: “Zeker op dit soort momenten worden mensen kieskeuriger”

    Isolatiebedrijf Winst uit je Woning failliet, Haarlem onderzoekt gevolgen voor woningeigenaren

    Speelgoedbank Haarlem verandert naam in De Groene Gekko: ‘De oude naam werd een drempel’

    Haarlem College blijft open, Nova College schrapt lessen na onrust scholen regio

    Drie nieuwe aanhoudingen in onderzoek naar onrust tussen jongerengroepen

    D66 de grootste in gemeente Bloemendaal, VVD houdt stand in Vogelenzang en Aerdenhout

    D66 de grootste in gemeente Bloemendaal, VVD houdt stand in Vogelenzang en Aerdenhout

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Pleegzorg door de jaren heen: expositie in Haarlem werpt blik op toen en nu

    023 viert 15 jaar met 23 uur live-radio op Haarlem105 – volg het jubileum live

    15 jaar 023: jubileum gevierd met 23 uur live-radio op Haarlem105

    Is er straks wel ruimte voor ‘cultuur met kleine c’ in de Egelantier?

    Frans Hals Museum verhuist definitief naar De Egelantier: ‘Historisch besluit voor Haarlem’

    Tien genomineerden Lieven de Key-penning bekend: ‘Hele diverse projecten’

    Tien genomineerden Lieven de Key-penning bekend: ‘Hele diverse projecten’

    Chiel Braat tekent al tientallen jaren gebouwen in Haarlem: ‘Mijn huis is vol’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Luister terug: Marcella Kuiper over Kunstlijn Haarlem in De Volharding

    Luister terug: Marcella Kuiper over Kunstlijn Haarlem in De Volharding

    Jazz or No

    Jazz or No 11.38 deel III (02-11-2025)

    Jazz or No

    Jazz or No 11.38 (02-11-2025) deel I en II

    Luister terug: D66 ook het populairst in regio Zuid-Kennemerland tijdens verkiezingen

    Luister terug: Tentoonstelling over pleegzorg in Frans Hals Museum

    Luister terug: Tentoonstelling over pleegzorg in Frans Hals Museum

    Luister terug: Wethouder Roduner over het voorlopige einde van zijn Haagse droom

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Haarlemmers verdeeld over plannen betaald parkeren: “Ik voel me bekocht”

Door Maurice Blaauw
3 november 2022 - Updated on 4 november 2022
Haarlemmers verdeeld over plannen betaald parkeren: “Ik voel me bekocht”

Marnix Langeveld, initiatiefnemer petitie

De petitie ‘beperk het betaald parkeren in Haarlem’ die Marnix Langeveld startte, is inmiddels meer dan 7300 keer getekend. Bij een rondvraag in de verschillende buurten waar de gemeente betaald parkeren wil invoeren,  blijkt dat het merendeel van de mensen ook tegen het betaald parkeren is. Maar, er zijn ook positieve geluiden, niet iedereen blijkt tegen de plannen van de gemeente te zijn. Vanavond zal Langeveld inspreken tijdens de commissievergadering van de gemeente Haarlem inspreken en de petitie overhandigen aan verantwoordelijke wethouders Bas van Leeuwen en Robbert Berkhout.

Een meneer, die liever anoniem wil blijven, vertelt dat tussen sommige mensen de gemoederen hoog oplopen. “Ik snap het wel, als je drie auto’s voor de deur heb staan dan gaat dit veel geld kosten”, zo geeft hij aan. Vooral de parkeerdruk in de wijken rondom het centrum waarbij hij het groot aantal geparkeerde auto’s opvallend vindt.

“Het is hier altijd al druk geweest met parkeren, maar dat weet je als je hier komt wonen”

Bewoner Houtvaartkwartier

Even verder op in het Houtvaartkwartier parkeert een bewoner net zijn auto. Hij vindt dat mensen ‘niet moeten zeuren’. “Het is hier altijd al druk geweest met parkeren, maar dat weet je als je hier komt wonen. Daarnaast kan ik mijn auto altijd prima kwijt, het is nooit meer dan een straatje lopen”, zo stelt hij.

Maar in de wijk verschillen de meningen wat betreft de plannen aanzienlijk. De ene bewoner vind het prima  om 100 euro per jaar te betalen zodat hij geen rondje hoeft te rijden om een parkeerplaats te zoeken, terwijl een ander geen enkel probleem ervaart wat betreft parkeren in de wijk.

Langeveld vindt dat de gemeente beter moet kijken naar de verschillende mogelijkheden. “Ik ben de petitie gestart om de gemeente aan het denken te zetten. Ik hoop dat ze met alternatieve oplossingen komen”, zegt de Haarlemmer.

“400 euro voor een tweede auto is wel erg duur”

Marnix Langeveld, initiatiefnemer petitie

Hij vindt het een goed idee als ’s avonds alleen bewoners de mogelijkheid hebben om te parkeren in de wijk. Dit moet volgens hem dan ook met een vergunning, maar heeft wel voordelen. “Zo hoeven er niet overal parkeerpalen komen te staan en is er ruimte voor alle bewoners”, vindt Langeveld. “Het kan dan misschien ook wat goedkoper, 400 euro voor een tweede auto is wel erg duur.”

Volop lege parkeerplaatsen bij Plaza West

Een andere bewoner geeft aan dat de gemeente betere afspraken moet maken met projectontwikkelaars. “Hier om de hoek staat een nieuw gebouw, ‘Plaza West’ waar bewoners een parkeerplaats voor de deur kunnen huren. Dat kost 130 euro per maand, veel van die mensen parkeren daarom bij ons in de wijk”.

De toekomstige bewoners van het nieuwbouwproject ‘Slachthuis District’ schrikken dat ook hun wijk valt onder de nieuwe betaald parkeren plannen van de gemeente. In de nieuwe wijk komt onder andere een parkeergarage voor bewoners, maar deze biedt niet genoeg ruimte om per huishouden een auto te parkeren.

Nieuwbouwproject

“Dat was geen enkel probleem, omdat bij een volle garage je de auto gewoon gratis om de hoek kon parkeren”, legt een toekomstige bewoonster van het nieuwbouwproject uit. “Maar straks moet je daar dus een vergunning voor hebben en betaal je drie keer zoveel. Een parkeervergunning, VVE Kosten en nog een bezoekersvergunning”, zo somt ze het kostenplaatje op.

Nieuwbouwproject Slachthuis District

Architect Joeri van Ommeren begrijpt dat bewoners schrikken van de nieuwe plannen, maar ziet het niet persé als iets negatiefs. “Bij de inrichting van de wijk is er voor gekozen om (bak)fietsen en andere mobiliteitsvormen meer ruimte te geven, waardoor autogebruik verminderd kan worden”, zegt hij. Van Ommeren hoopt dat de maatregel ervoor zorgt dat onnodig (tweede) autobezit verminderd wordt. Op de plekken die daardoor vrij komen kunnen volgens hem groenvoorzieningen terugkomen. “Wijken worden hierdoor veel leefbaarder” vindt de architect.

“Mensen hebben veel voorzieningen in de buurt waardoor leven zonder (eigen) auto mogelijk is”

Joeri van Ommeren, architect Slachthuis District

De keuze voor een interne parkeergarage is voortgekomen uit het gemeentelijk beleid om auto’s zoveel  mogelijk op eigen terrein uit het zicht te parkeren. “Ook met betaald parkeren had ik het zo ontworpen”, concludeert van Ommeren. “Mensen hebben veel voorzieningen in de buurt waardoor leven zonder (eigen) auto mogelijk is.“

Beloning

Bewoners van een wijk die kiezen voor het bestaan zonder auto, zouden volgens Van Ommeren meer moeten worden beloond. “Als je nu geen auto hebt, parkeert iemand anders uit de wijk zijn auto bij jou voor de deur, of wordt de vrije ruimte al snel volgebouwd.” Volgens hem moeten mensen beloond worden met groen en voorzieningen die een wijk leefbaarder maakt.

Als voorbeeld noemt hij de wijk Stellwerk 60 in Keulen waar een wooncorporatie koos om vrijwel autovrij te leven. In plaats daarvan werd de wijk omgetoverd tot een parkachtige setting met veel groen en speelgelegenheid voor de kinderen.

ADVERTENTIE

Haarlem Vandaag

De commissievergadering waar Langeveld de petitie zal aanbieden, begint vanavond om 20.00. Gisteravond legde Langeveld tijdens het radio0programma Haarlem Vandaag al uit waar hij tegenaan loopt en wat hij hoopt te bereiken.

Luister hieronder het hele interview terug

Haarlem105 · Marnix Langeveld (PaJaBeNa) over het voorgenomen parkeerbeleid in Haarlem

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Langzaam rijden over Prinsenlaan in Heemstede door actie: ‘Maak het 30 km per uur’

Door Maurice Blaauw
6 november 2025

"Het is een sluiproute geworden. Tijdens de spits is het hier heel druk", meldt Ineke Beerman. Ze woont al dertig...

Rectoren Coornhert Lyceum vertrekken ‘in goed overleg’ na aanhoudende onrust onder personeel

Door Redactie
6 november 2025

De rectoren van het Coornhert Lyceum in Haarlem, Alexander Volmer en Bas Boensma stoppen. Het rommelde al langer intern waar...

Huizenprijzen fors gedaald, minimaal in regio Haarlem: “Zeker op dit soort momenten worden mensen kieskeuriger”

Isolatiebedrijf Winst uit je Woning failliet, Haarlem onderzoekt gevolgen voor woningeigenaren

Door Noémi Prent
5 november 2025

Het Haarlemse bedrijf Winst uit je Woning, dat in opdracht van de gemeente isolatieacties uitvoerde, heeft faillissement aangevraagd. Het nieuws...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Langzaam rijden over Prinsenlaan in Heemstede door actie: ‘Maak het 30 km per uur’

6 november 2025

Rectoren Coornhert Lyceum vertrekken ‘in goed overleg’ na aanhoudende onrust onder personeel

6 november 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!