De politie heeft gisteravond twee vrouwen en een man uit Haarlem aangehouden na een ruzie op straat in de Jephtastraat in Haarlem-Noord. Hierbij heeft een hond één van de agenten aangevallen en heeft de politie schoten gelost. De hond is hierbij overleden.
Een 18-jarige vrouw, een 55-jarige vrouw en een 25-jarige man zijn aangehouden voor openlijke geweldpleging, mishandeling en het verstoren van de openbare orde. Tijdens deze aanhouding kwam een hond uit een woning die agressief werd naar een agent. Hierop werd eerst een waarschuwingsschot gelost, maar de agent moest vervolgens gericht op het beest schieten.
‘Ingrijpend’
“Dit is een ingrijpend incident, voor zowel de buurtbewoners en getuigen als collega’s ter plaatse”, laat de politie weten. “Het schieten van de politie zal volgens procedure worden getoetst.” De politie doet op dit moment onderzoek naar het conflict en roept getuigen op om zich te melden.