In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober schuiven twintig lokale politici en ex-politici aan die op weg zijn naar de Haagse politiek, er al zitten of het achter zich hebben gelaten. In het programma Haarlem Vandaag vertellen ze hun persoonlijke politieke verhaal. Deze keer: Michel Rog (NSC).
Michel Rog (1973) is sinds oktober 2024 burgemeester van de gemeente Bloemendaal en is daarmee de eerste burgemeester namens de NSC. Van 2012 tot 2021 was Rog Tweede Kamerlid namens namens det CDA, daarna werd hij wethouder van Haarlem maar stopte in 2021 na onenigheid. Rog begon zijn carierre als raadslid bij stadsdeel De Baarsjes in Amsterdam, toen namens D66. Rog woonde jarenlang in Haarlem met zijn vrouw en twee zoons, sinds zijn aanstelling als burgemeester, woont het gezin in de ambtswoning in Aerdenhout.
https://youtu.be/nOT8W6YnaVA
De interesse in politiek zat er al vroeg in. “Toen ik een jaar of twaalf, dertien was, was ik al zo politiek geïnteresseerd dat ik toen al de ambitie had om ooit Tweede Kamerlid te worden”, vertelt Rog. “En dat heb ik uiteindelijk ook bereikt. Eigenlijk op een moment in mijn leven dat ik daar niet bewust naartoe aan het werken was, maar het liep zo”. Als kind praatte hij tijdens het afdrogen met zijn moeder over wat er in de wereld gebeurde. “Ik las de kranten, ik keek het journaal en ik vond daar altijd wat van, ik wilde me ermee bemoeien”.
“Het is fijn als je thuis een plek hebt waar je even stoom kunt afblazen van je werk.”
– Burgemeester Michel Rog
Over thuis vertelt hij: “We praten best vaak over politiek, maar gelukkig ook heel veel over andere dingen, het is fijn als je thuis een plek hebt waar je even stoom kunt afblazen van je werk”. Dat deed hij als Kamerlid, als wethouder en nu als burgemeester. “Ik doe niet mee aan de Tweede Kamerverkiezingen, maar ik kijk met plezier naar de debatten, daar praat ik ook met mijn vrouw over, dat vind ik ontzettend leuk”.
Dichter bij huis
Toen zijn kinderen naar het voortgezet onderwijs gingen, besloot hij te stoppen in Den Haag. “Ik wilde gewoon meer thuis zijn”, legt hij uit. Zijn baan als burgemeester is ook hard werken, maar heeft meer voordelen. “Ik woon en werk nu in de gemeente waar ik burgemeester ben. Dat betekent dat ik bijna iedere avond thuis eet, dat ik deel ben van het gezin”. Aan jonge politici met kleine kinderen geeft hij het advies om die balans goed te bewaken. “Misschien een keer op vrijdag niet naar dat werkbezoek, maar iets leuks doen met je vrouw of je man en je kinderen. Je moet ook af en toe tijd voor jezelf nemen.”
Favoriete liedje: ‘Licht’ van Lenny Kuhr
Volgende keer: Tjeerd de Groot (D66)
Kijk terug: Frank Visser (ChristenUnie))