• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Nieuwe woonwijk Korte Verspronckweg krijgt 200 woningen en betere bereikbaarheid

    Nieuwe woonwijk Korte Verspronckweg krijgt 200 woningen en betere bereikbaarheid

    Drugspand ontdekt in Schalkwijk na aanhouding 35-jarige Haarlemmer

    Drugspand ontdekt in Schalkwijk na aanhouding 35-jarige Haarlemmer

    Gebiedsverbod voor vijf minderjarige jongens na overlast in Haarlem-Noord

    Jongeren krijgen dwangsom van 1.000 euro na aanhoudende overlast op Roerdompplein

    Werkzaamheden Leidsevaart vanwege slechte staat kade: verkeer wordt omgeleid

    MarinaParken voorlopig buiten schot gemeente Bloemendaal: “Nog geen sprake van overtreding”

    Kamervragen over bouw luxe vakantiewoningen op Camping Vogelenzang

    Persoon gewond na schietincident Spaarndam, 68-jarige man aangehouden

    Schietincident Spaarndam veroorzaakt door langdurig burenconflict

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Badplaats Zandvoort bestaat 200 jaar: ‘Periode na de oorlog was belangrijk’

    Badplaats Zandvoort bestaat 200 jaar: ‘Periode na de oorlog was belangrijk’

    Paul uit Heemstede staat opnieuw in de finale van het Ouderensongfestival

    Paul uit Heemstede staat opnieuw in de finale van het Ouderensongfestival

    PHIL en Patronaat bundelen krachten om van Haarlem een popstad te maken

    Haarlem105 zendt jaarwisseling weer live uit: laatste keer vuurwerk kijken

    Aangepaste opzet SantaRun: ‘1850 deelnemers en 40.000 euro opgehaald’

    Duizenden Haarlemmers trokken naar Haarlemmerhout voor 37e Houtfestival

    Wienen reageert op ophef over subsidieweigering Houtfestival: ‘Moeten ons houden aan spelregels’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Presentatie, chaos en motorongeluk Ben Cramer – Aflevering 10 – De Huiskamer van Oost

    Jazz or No

    Jazz or No (01-02-2026)

    Badplaats Zandvoort bestaat 200 jaar: ‘Periode na de oorlog was belangrijk’

    Luister terug: Historicus Koen Marijt over ontstaansgeschiedenis Zandvoort

    Jessa van der Vaart: “Je hoeft hier geen geloofsexamen te doen om inspiratie te halen uit Bijbelse verhalen.”

    Luister terug: lezing van Johannes van den Akker over idealen omzetten in actie in Dorpskerk Bloemendaal

    Haarlemmers positief over nieuw ontwerp Nieuwe Groenmarkt en Krocht: ‘De straat is nu echt afschuwelijk’

    Haarlemmers positief over nieuw ontwerp Nieuwe Groenmarkt en Krocht: ‘De straat is nu echt afschuwelijk’

    Paul uit Heemstede staat opnieuw in de finale van het Ouderensongfestival

    Paul uit Heemstede staat opnieuw in de finale van het Ouderensongfestival

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Oud-wethouder Michel Rog blikt terug op aftreden na ‘eenzaam spoeddebat’ over coronapas

Door Redactie
31 december 2021
Oud-wethouder Michel Rog blikt terug op aftreden na ‘eenzaam spoeddebat’ over coronapas

Teleurstelling. Dat is het gevoel dat overheerst bij Michel Rog, die twee maanden geleden opstapte als wethouder bij de gemeente Haarlem. Het besluit om te stoppen kwam grotendeels door de houding van zijn eigen coalitiepartij, de PvdA, zo vertelt Rog live in de studio tijdens de uitzending van Haarlem Vandaag gisteravond. “Ze hebben me tijdens het spoeddebat bewust laten bungelen. Ik denk wel dat ik dat als een mes in de rug heb ervaren.”

Rog kon rekenen op kritiek vanuit de Raad nadat hij op Twitter openlijk zijn steun betuigde aan voormalig staatssecretaris Mona Keijzer. Keijzer, met wie Rog jarenlang samen in de Tweede Kamer heeft gezeten, werd ontslagen om haar kritiek op de coronapas.

“Het was een bewuste keuze om het via Twitter te doen, ook al wist ik dat ik daarmee voor opschudding zou zorgen”, aldus Rog. “Voor mij was het belangrijk om een oud-collega die ontslagen werd vanwege haar mening een hart onder de riem te steken. Ook omdat zij precies verwoordde wat ook mijn kritiek was.”

“Achteraf gezien had ik die mail toen niet moeten sturen”

Michel Rog

De ophef over de voormalig wethouder van Sport en Financiën werd een week later nog groter toen naar buiten kwam dat Rog een mail had gestuurd omdat hij om ‘principiële redenen’ geen QR-code wilde laten zien bij een wijkraadsvergadering. “Die mail aan de wijkraad was ontzettend onhandig. Dat heb ik gewoon verkeerd gedaan. Achteraf gezien had ik die mail toen niet moeten sturen”, erkent Rog tijdens de uitzending.

Tijdens het daaropvolgende spoeddebat op 14 oktober ging het er fel aan toe in de Raad. “Wat ik nooit echt goed begrepen heb, is dat er een bepaald fanatisme en hardheid in zat. Het leek echt alleen te gaan om het neerhalen van mij als persoon, om mijn mening”, zegt Rog. “Er werd geen enkel recht gedaan aan wat ik betekende als wethouder.”

“De PvdA heeft mij tijdens het spoeddebat bewust laten bungelen. Ik heb dat als een mes in mijn rug ervaren”

De motie van wantrouwen waarop Hart voor Haarlem met het spoeddebat had ingezet, behaalde geen meerderheid. Het was de motie van afkeuring die uiteindelijk een ruime meerderheid kreeg. Daarmee is het aan de wethouder zelf om daar wel of niet een conclusie uit te trekken, zo legt Rog uit. “Het venijn zit hem eigenlijk in de staart”. Rog doelt hiermee op de uitlating van coalitiepartner PvdA, die aangaf de motie van wantrouwen niet te steunen, maar dat ze wel vonden dat Rog de eer aan zichzelf moest houden.

“Als iemand in een lastig parket zit, kun je je handen er vanaf trekken in plaats van proberen diegene op te vangen. Ik heb niet het gevoel dat de coalitie stond te dringen om mij op te vangen. Tijdens het spoeddebat heeft de PvdA er bewust voor gekozen om mij te laten bungelen. Ik heb dat als een mes in mijn rug ervaren.”

 

Rog vindt het een hele verdrietige, maar ook lelijke kant van de politiek. “Ik kan en wil daar niet aan wennen, maar tegelijkertijd hoort dit ook bij het politieke spel en je hebt er maar mee te dealen.”

Geen vertrouwen ervaren

“De PvdA heeft duidelijk gemaakt wat ze vonden. Als dat niet het geval was geweest, dan was er niets aan de hand geweest en dan waren we gewoon doorgegaan. Maar dat vertrouwen heb ik niet ervaren. Dat kan dus ook zonder motie van wantrouwen het geval zijn.” Op zaterdagochtend 30 oktober maakt Rog bekend op te stappen als wethouder.

Als reactie daarop kwamen coalitiepartijen D66, GroenLinks en PvdA met een gezamenlijke verklaring waarin zij schreven ‘dat wat hun betreft Rog niet had hoeven opstappen’. ‘Wonderlijk’, zo vindt Rog, zeker vanuit de pen van de PvdA.

Straatje schoonvegen

“Dit is je straatje schoonvegen, wat hoort bij de politiek. Ik ga daar niet boos om worden. Maar ik vind het wel buitengewoon treurig”, zegt Rog. “Als je vraagt of er ooit iemand van de coalitie is geweest die na mijn aftreden nog contact met mij heeft gezocht om te vragen hoe het gaat, dan is het antwoord ‘nee’. In dit college heb ik me heel erg alleen gevoeld.”

Niet alleen is Rog gestopt als wethouder, hij heeft ook besloten om zich niet meer kandidaat te stellen als lijsttrekker namens CDA Haarlem voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen. “Ik heb geen ambitie om nu nog iets in de Haarlemse politiek te doen. Op de vraag of hij ooit terugkeert naar de landelijke politiek, lijkt hij minder stellig.

“Ik ga nu niet heel hard zeggen dat ik nooit meer de landelijke politiek inga. Voor nu heb ik die ambitie niet. Ik kan echter niet uitsluiten dat ik ooit nog een keer op een of andere manier betrokken zal zijn bij de landelijke politiek. Maar dat is nu niet aan de orde”, aldus Rog.

“Ik heb mijn rug recht gehouden en dat heeft geleid tot dit resultaat”

“Ik vind het ontzettend jammer dat ik geen wethouder meer ben. Ik heb het met ontzettend veel plezier gedaan en was graag doorgegaan. En tegelijkertijd wil ik mezelf recht in de spiegel kunnen aankijken. Ik heb mijn rug recht gehouden en dat heeft geleid tot dit resultaat.”

ADVERTENTIE

Bekijk het hele gesprek hier terug.

 

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Nieuwe woonwijk Korte Verspronckweg krijgt 200 woningen en betere bereikbaarheid

Nieuwe woonwijk Korte Verspronckweg krijgt 200 woningen en betere bereikbaarheid

Door Kimberley Luske
4 februari 2026

Het ontwerp voor de nieuwbouwplannen aan de Korte Verspronckweg in Haarlem is af. In het gebied komen woningen, een nieuwe...

Drugspand ontdekt in Schalkwijk na aanhouding 35-jarige Haarlemmer

Drugspand ontdekt in Schalkwijk na aanhouding 35-jarige Haarlemmer

Door Kimberley Luske
4 februari 2026

De aanhouding van een 35-jarige man uit Haarlem heeft geleid tot de ontdekking van een drugspand aan het Madridplantsoen in...

Gebiedsverbod voor vijf minderjarige jongens na overlast in Haarlem-Noord

Jongeren krijgen dwangsom van 1.000 euro na aanhoudende overlast op Roerdompplein

Door Kimberley Luske
4 februari 2026

Twaalf jongeren van 14 tot 16 jaar hebben van de gemeente een dwangsom van duizend euro opgelegd gekregen vanwege ernstige...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Nieuwe woonwijk Korte Verspronckweg krijgt 200 woningen en betere bereikbaarheid

Nieuwe woonwijk Korte Verspronckweg krijgt 200 woningen en betere bereikbaarheid

4 februari 2026
Drugspand ontdekt in Schalkwijk na aanhouding 35-jarige Haarlemmer

Drugspand ontdekt in Schalkwijk na aanhouding 35-jarige Haarlemmer

4 februari 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!