Na maanden van herstelwerkzaamheden gaat parkeergarage Raaks in Haarlem vanaf aanstaande zaterdag weer volledig open. In de nacht van 17 op 18 april ontstond er brand op verdieping -3, waarbij een auto volledig uitbrandde. Er was veel schade in de parkeergarage ontstaan door rook en hitte, vooral op de onderste twee verdiepingen.
De bovenste verdiepingen -1 en -2 gingen eind juni al open, nadat de eerste herstelwerkzaamheden waren afgerond. In de weken daarna is gewerkt aan de zwaarder getroffen delen van de garage. Muren zijn opnieuw geverfd, het brandalarm en de ventilatie zijn hersteld en de verlichting is gemaakt.
Lees ook: Na maanden herstel gaat parkeergarage Raaks deels weer open
Onderzoek naar de oorzaak van de brand leverde geen duidelijkheid op volgens Spaarnelanden. Brandstichting wordt uitgesloten, maar door de omvang van de schade is niet met zekerheid vast te stellen wat de brand precies heeft veroorzaakt. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan in de accu van een scooter of een auto.