Sinds afgelopen zaterdag is parkeergarage Raaks weer gedeeltelijk geopend. Bij binnenkomst is niets te zien van de brandschade die de garage twee maanden volledig gesloten hield. Pas bij het afdalen naar de derde ondergrondse verdieping is een afzetting zichtbaar waar het verkeer niet verder kan.
De trap naar de derde verdieping is afgesloten met een hek en zwart zeil, en de liftknop naar deze verdieping is uitgeschakeld. Op de eerste en tweede ondergrondse verdiepingen lijkt alles normaal te functioneren, tot grote opluchting van wethouder Eva de Raadt: “Ik wil graag mijn waardering uitspreken voor iedereen die heeft bijgedragen aan de snelle heropening: de betrokken ambtenaren, leveranciers, Spaarnelanden, het schoonmaakbedrijf en de brandweer. Ik ben blij dat de druk op de andere parkeergarages nu weer afneemt, vooral op zaterdagen en tijdens evenementen in de stad.”
Ook bezoekers zijn positief. “Ik kom uit Alkmaar, waar een parkeergarage na een brand in een elektrische auto meer dan een jaar gesloten bleef. Er moet toch eens serieus worden nagedacht over preventieve maatregelen”, reageert een bezoeker.
De gemeente verwacht dat het nog gesloten deel van de parkeergarage op korte termijn ook weer open kan. Of dat binnen enkele weken lukt, is nog niet duidelijk. Dit hangt af van de reparatie en keuring van de technische installaties.