• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Haarlem naar de stembus: ‘Na vijftig jaar op een andere partij gestemd’

    Haarlem naar de stembus: ‘Na vijftig jaar op een andere partij gestemd’

    Pleegzorg door de jaren heen: expositie in Haarlem werpt blik op toen en nu

    Sokkel van standbeeld Laurens Janszoon Coster wordt opgeknapt

    Commissaris van de Koning benadrukt belang van stemmen: ‘Voor je eigen toekomst’

    Ramen van Het Posthuis vernield, maar activiteiten gaan door

    Opkomst gemeenteraadsverkiezingen in hele regio lager dan vier jaar geleden

    Voorbereidingen op verkiezingen in Haarlem in volle gang: ‘Druk en hectisch’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Pleegzorg door de jaren heen: expositie in Haarlem werpt blik op toen en nu

    023 viert 15 jaar met 23 uur live-radio op Haarlem105 – volg het jubileum live

    15 jaar 023: jubileum gevierd met 23 uur live-radio op Haarlem105

    Is er straks wel ruimte voor ‘cultuur met kleine c’ in de Egelantier?

    Frans Hals Museum verhuist definitief naar De Egelantier: ‘Historisch besluit voor Haarlem’

    Tien genomineerden Lieven de Key-penning bekend: ‘Hele diverse projecten’

    Tien genomineerden Lieven de Key-penning bekend: ‘Hele diverse projecten’

    Chiel Braat tekent al tientallen jaren gebouwen in Haarlem: ‘Mijn huis is vol’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Pleegzorg door de jaren heen: expositie in Haarlem werpt blik op toen en nu

    Sokkel van standbeeld Laurens Janszoon Coster wordt opgeknapt

    Jazz or No

    Jazz or No 11.37 (26-10-2025)

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling 26-10-2025

    Lokale politici van, in en naar Den Haag: Jacqueline van den Broek (PvdD)

    Teruglezen: Storm Ciara raast over onze regio (Liveblog)

    Code oranje aan de Nederlandse kust, storm Benjamin ook ‘aangekomen’ in Zandvoort

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Voorvechter van de Cronjé maakt herinrichting waarschijnlijk net niet meer mee

Door Maurice Blaauw
30 januari 2024 - Updated on 31 januari 2024

Kees Hoogenbosch in zijn winkel

ADVERTENTIE

Hij is er geboren, heeft er meer dan 50 jaar een zaak, en zet zich al jaren in voor de verbetering van de Generaal Cronjéstraat: Kees Hoogenbosch, van de gelijknamige schoenenzaak in de bekende winkelstraat in Haarlem-Noord. “De Cronjé zit in een negatieve spiraal en verarmt.” Om die negatieve spiraal te doorbreken zijn er plannen om de winkelstraat aan te pakken, alleen het wrange is dat Hoogenbosch dit waarschijnlijk net niet meer meemaakt.

Vorig jaar zou de gemeente komen met een toekomstperspectief over de vernieuwing van winkelstraat in Haarlem Noord. Tot op heden is dat er niet. “Door personeelswisselingen heeft dit vertraging opgelopen, maar wordt nog voor april dit jaar teruggekoppeld aan de deelnemers. Dit zijn bewoners, ondernemers en bezoekers”, vertelt een woordvoerder van gemeente Haarlem.

Het opknappen van de Generaal Cronjéstraat loopt geen vertraging op, verzekert de woordvoerder. Dit betekent dat in 2026 de werkzaamheden kunnen starten. “Al is het nog wel onduidelijk wat voor werkzaamheden er gebeuren en hoe ingrijpend deze zijn. Het toekomstperspectief is samengesteld aan de hand van onderzoek. Er wordt gekeken naar wat elke gebruiker zijn behoeftes zijn, dus de ondernemer, bewoner en bezoeker. Dit perspectief dient als inspiratie voor mogelijke nieuwe ontwerpen van de winkelstraat.”

Zorgen

Het uitstel van de terugkoppeling van het perspectief baart Hoogenbosch zorgen; midden 2026 sluit hij namelijk zijn deuren. “Met een kleine vertraging maak ik de vernieuwing al niet mee. Eigenlijk zou ik al gestopt zijn maar ik heb de huur van het pand vijf dagen te laat opgezegd.”

De verhuurder was ondanks de al lange huurperiode van de familie Hoogenbosch (ongeveer 80 jaar) resoluut en hield Hoogenbosch aan het contract. “Hierdoor moest ik het pand voor een extra periode van vijf jaar huren. Jammer dat z’n verhuurder dan niet een beetje meebeweegt, maar ook stom van mijzelf. Ik heb het nieuwe contract wel gelijk opgezegd.” Het enige positieve aan het langer openhouden van zijn zaak zou zijn dat Hoogenbosch de vernieuwing van de winkelstraat ook nog net ging meemaken, dacht hij.

“Het is hetzelfde licht als Jeff Bezos in zijn superjacht heeft
Guy Timmers van WCJ TImmers

“Ik vind het in de winkel staan ook nog leuk hoor en zakelijk gaat het ook goed, maar met de gezondheid is het wel eens onhandig.” Ondanks dat de gemeente nog niets doet, onderneemt de winkeliersvereniging, waar hij voorzitter van is, wel actie. “We laten nu nieuwe led-verlichting plaatsen in de luifels. Dit moet ’s avonds een veiliger gevoel geven en een mooiere uitstraling.”

Op een steiger zijn twee mannen hard aan het werk met de verlichting. “Het moet eind februari klaar zijn”, vertelt Guy Timmers. Hij legt uit dat het een hele klus is, in totaal komt er een lichtstrook van 1.100 meter lang te hangen. “Het is hetzelfde licht als bijvoorbeeld Jeff Bezos in zijn superjacht heeft. Het moet tegen alle weersomstandigheden kunnen.”
Hoogenbosch is blij met de nieuwe verlichting, maar ziet op straat nog veel meer wat vervangen moet worden. “Het meubilair ziet er niet meer uit en de straat is op bepaalde plaatsen enorm ingezakt. Wij willen dat het in de toekomst een bestrating wordt met in het midden een rode fietsstrook, waar auto’s te gast zijn.”

 

Verwaarlozing

De afgelopen jaren zijn er bij verschillende panden in de straat verdiepingen opgezet, waardoor verhuurders nog meer geld kunnen verdienen aan de huizen boven de winkels. “Ik ken een verhuurder die de zaak beneden leeg laat omdat hij al genoeg verdient aan de woningen erboven. De huur voor een appartement is al snel 1900 euro, waardoor er vaak meerdere mensen in een huis wonen. Er zijn echt groepen die er een zooitje van hebben gemaakt.”

 

Het valt Hoogenbosch ook op dat er de laatste jaren andere winkels in de straat komen in plaats van speciaalzaken, waar de Cronjé vroeger om bekendstond.  “Er zijn opvallend veel kapers, nagel- en zonnestudio’s. Ik heb wel eens gevraagd aan een grote verhuurder of hij wil proberen het aan winkels te verhuren. Helaas maakt het de verhuurders weinig uit, die zijn blij als een zaak verhuurd is.”

 

Maar het zijn niet alleen verhuurders, bewoners en de gemeente die de Cronjé  volgens Hoogenbosch verwaarlozen. “Dit is misschien wel het meest frustrerende, het lijkt ondernemers ook niet meer uit te maken. Als er een paaltje omver gereden wordt of iets kapot is wordt de gemeente niet eens meer gebeld. Het duurt daardoor soms maanden voordat iets vervangen wordt.”

 

Het is een groot contrast met vroeger waar ondernemers zelf de straat voor de winkel schoon veegde. “Als alles er netjes uit ziet dan valt het op waar het rommelig is, dan denkt z’n ondernemer ook sneller ‘ik zal even de bezem erover halen’. Helaas is dat nu niet meer, misschien moet de ondernemingsvereniging eens alle ondernemers een bezem cadeau geven.”

Een foto in de winkel van Hoogenbosch met hoe de zaak er door de jaren heen heeft uitgezien.

Daarom verlangt Hoogenbosch nog wel eens terug naar die tijd, toen de winkelstraat op zijn best was. “Het zou mooi zijn als we op een gegeven moment weer meer speciaalzaken in de straat krijgen. Dan trekt dat ook weer andere ondernemers aan en knapt de straat ook weer op.”

 

 Over twee en half jaar vertrekt er juist een speciaalzaak uit de Cronjé, de zaak van Hoogenbosch zelf. Hij heeft zijn kinderen afgeraden om de zaak over te nemen. “Niet omdat de Cronjé zo slecht is, maar omdat er steeds minder schoenenzaken in Nederland zijn, dat komt door het slechte ondernemingsklimaat voor schoenenwinkels.”

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Haarlem naar de stembus: ‘Na vijftig jaar op een andere partij gestemd’

Haarlem naar de stembus: ‘Na vijftig jaar op een andere partij gestemd’

Door Kimberley Luske
29 oktober 2025

Nederland gaat vandaag naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezingen en ook de Haarlemse burgemeester Jos Wienen bracht vanmorgen zijn...

Pleegzorg door de jaren heen: expositie in Haarlem werpt blik op toen en nu

Door Maurice Blaauw
29 oktober 2025

Wethouder Bas van Leeuwen opent vandaag een bijzondere tentoonstelling over pleegzorg in de Vleeshal van het Frans Hals Museum. De...

Sokkel van standbeeld Laurens Janszoon Coster wordt opgeknapt

Door Maurice Blaauw
28 oktober 2025

Sinds gisteren staat het standbeeld van Laurens Janszoon Coster op de Grote Markt in Haarlem achter dranghekken. De sokkel van...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Haarlem naar de stembus: ‘Na vijftig jaar op een andere partij gestemd’

Haarlem naar de stembus: ‘Na vijftig jaar op een andere partij gestemd’

29 oktober 2025

Pleegzorg door de jaren heen: expositie in Haarlem werpt blik op toen en nu

29 oktober 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!