• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Afgesloten brug en Sail zorgen voor drukte bij Havendienst Haarlem

    Politie ontdekt hennepkwekerij in Zandvoort, 62-jarige man opgepakt

    Politie ontdekt hennepkwekerij in Zandvoort, 62-jarige man opgepakt

    Fietser onder invloed aangehouden na botsing Kennemerplein, slachtoffer naar ziekenhuis

    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Alleen winkels op begane grond en eerste etage V&D pand

    OM eist twee jaar cel tegen voetbaltrainer die jeugdleden om naaktfoto’s vroeg

    Burgemeester Wienen legt gebiedsverbod op na beroving op station Haarlem

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    Recordaantal deelnemers bij zonnige 29e editie van de Grachtenloop

    Recordaantal deelnemers bij zonnige 29e editie van de Grachtenloop

    Wandeltocht door Haarlem voor goed doel: ‘Positieve draai aan iets verdrietigs’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Parksessies in oude vorm terug in Haarlemmerhout: ‘Precies zoals het ooit begon’

    Parksessies in oude vorm terug in Haarlemmerhout: ‘Precies zoals het ooit begon’

    Eerste editie ‘protestival’ No More zit erop: ‘Haarlem is nog niet van ons af’

    Eerste editie ‘protestival’ No More zit erop: ‘Haarlem is nog niet van ons af’

    Waterraket van Wienen knalt kampeerweekend Molenplas open

    Films kijken met je voeten in het zand: ‘Vooral voor Zandvoorters, maar iedereen welkom’

    Films kijken met je voeten in het zand: ‘Vooral voor Zandvoorters, maar iedereen welkom’

    Italiaans topstuk strijkt neer in Haarlem: zeldzame Michelangelo straks te zien in Teylers Museum

    Italiaans topstuk strijkt neer in Haarlem: zeldzame Michelangelo straks te zien in Teylers Museum

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Jazz or No

    Jazz or No 11.29 ( 24-08-2025)

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling 24-08-2025

    105WeekendMIX 14-06-2025

    Op pad met de handhavers: dit komen ze tegen op het water

    Kijk terug: Brugwachter vertelt over drukte op het water

    Afgesloten brug en Sail zorgen voor drukte bij Havendienst Haarlem

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Heemstede

Wist je dat? Deel 2: Baris Efe is kandidaat raadslid in Heemstede

Door Ton de Groot
1 maart 2022 - Updated on 15 maart 2022
Wist je dat? Deel 2: Baris Efe is kandidaat raadslid in Heemstede

Baris Efe is kandidaat voor Heemsteeds Burger Belang bij de gemeenteraadsverkiezingen 2022

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezing op 16 maart 2022, kijkt Haarlem105 naar de (kandidaat)raadsleden in de regio. Hoe deden ze het toen. Hoe doen ze het nu en hoe willen ze het straks aanpakken.
Door Ton de Groot

ADVERTENTIE

Als de geboren en getogen Amsterdammer Baris Efe met zijn gezin wil verhuizen naar Haarlem, de geboortestad van zijn vrouw, vindt hij wel een woning maar in de omgeving geen school voor zijn zoon. Ze besluiten dan maar eerst een school te zoeken en daarna een woning daar in de buurt. Dat lukt in Heemstede waar het gezin Efe inmiddels alweer zeven jaar woont. Zijn hele leven heeft Baris zich al betrokken gevoeld bij de politiek. Er zijn niet veel mensen die zich kandidaat stellen voor de gemeenteraad omdat het best veel tijd vraagt. Wanneer Heemsteeds Burger Belang een oproep doet voor kandidaten besluit Baris dat hij niet langer aan de zijlijn wil staan en hij meldt zich aan. Er volgen een aantal gesprekken en de ideeën en denkbeelden sluiten goed op elkaar aan. Plaats nummer zeven op de kandidatenlijst is het resultaat. De lijst is een mooie mix van ervaring en nieuwe gezichten.

De vierenveertigjarige Baris studeerde Business Information Technology aan de Universiteit van Twente. Als Data Platform Architect werkt hij nu op de ICT-afdeling van een financiële dienstverlener. Het gezin Efe woont in Heemstede aan de westkant van de spoorlijn. Bij HBB is Baris de enige uit die buurt.
Een van de zaken die daar speelt is het plan van de gemeente Haarlem om een fietspad door te trekken naar de Zandvoortselaan. De Vogelbuurt waar nu alleen nog bestemmingsverkeer komt, krijgt dan te maken met doorgaand verkeer. Dat mag niet ten koste gaan van de leefbaarheid en bovendien is het doortrekken van het fietspad een Heemsteedse aangelegenheid. Een zaak voor de gemeenteraad dus. Heemstede is geen grote gemeente en het aantal commissies is beperkt tot drie. Op basis van de verkiezingsuitslag worden de taken in de HBB-fractie verdeeld. Voor de commissie Ruimte heeft Baris wel belangstelling omdat daar onderwerpen aan de orde komen die hem interesseren. Maar hij heeft een ruime belangstelling voor ontwikkelingen op het gebied van bouwplannen, verkeer, sport, onderwijs, ICT en financiën. Dus even afwachten wat het wordt.

Tevreden kijkt HBB terug op de afgelopen vier jaar. Met een grote fractie en een wethouder in het college hebben zij wat kunnen betekenen voor de inwoners van Heemstede. ‘Dicht bij de inwoner, pragmatisch en onafhankelijk van de landelijke politiek’ waren de doelstellingen bij de oprichting van HBB en dat zijn ze nog steeds. Deze uitgangspunten spreken Baris aan, altijd eerst de betrokkenen raadplegen is voor hem vanzelfsprekend. Als de meerderheid het wil stellen we onze plannen bij. De pragmatische insteek komt ook naar voren bij de vraag met wie een coalitie kan worden gevormd. Geen enkele partij wordt uitgesloten maar een meerderheid met de drie grootste partijen ziet de nieuwkomer wel zitten.

In hun verkiezingsprogramma schetst HBB de aanpak van het woningtekort. De behoefte aan woningen is ook in Heemstede enorm. Er is in de gemeente nauwelijks nog ruimte om woningen te bouwen. Uitbreiden van het aantal woningen, het splitsen van grote woningen en het omzetten van bedrijfspanden in woningen is voor HBB aanvaardbaar. Maar het mag niet ten koste gaat van de leefbaarheid, de wegen en parkeergelegenheid moeten het aankunnen. De uitstraling en het karakter van het dorp mag er ook niet door worden aangetast. De schaarste moet eerlijk worden verdeeld daarom bepleit HBB een eerlijk woningbeleid met kansen voor de Heemsteedse jeugd.

Een ander belangrijk punt is de behoefte aan voorzieningen voor jongeren. In het verleden is het buitenzwembad gesloten, HBB wil laten onderzoeken of dat weer geopend kan worden.

Voldoende werk aan de winkel. De campagne is gestart. Er wordt volop geflyerd en gesproken met inwoners. Op de vraag of de kandidaatstelling voor de gemeenteraad voor Baris de eerste stap is in een politieke loopbaan antwoordt hij, “Op voorhand zeg ik geen nee. Afhankelijk van mijn ervaringen de komende jaren zal ik daarin een keuze maken.”

Kijk hier naar het interview:

Baris Efe (Heemsteeds Burger Belang): “Wij willen voor jongeren meer leuke faciliteiten.”

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Rookontwikkeling door installatie warmtepomp in woning Heemstede

Rookontwikkeling door installatie warmtepomp in woning Heemstede

Door Noémi Prent
19 augustus 2025

In een woning aan de Zomerlaan in Heemstede ging het vanmiddag mis met de installatie van een warmtepomp op zolder....

Van den Broek voert PvdD-lijst opnieuw aan bij verkiezingen in Haarlem

Door Noémi Prent
19 augustus 2025

Jacqueline van den Broek wordt opnieuw lijsttrekker van de Partij voor de Dieren in Haarlem. Het partijbestuur draagt haar voor...

Zonnig weer op komst: Heemsteedse ijssalon klaar voor de drukte

Door Maurice Blaauw
9 augustus 2025

Na weken van wisselvallig weer breekt de zon eindelijk door. Dit weekend wordt het al een stuk zonniger en vanaf...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Jazz or No

Jazz or No 11.29 ( 24-08-2025)

24 augustus 2025
Hong Kong Calling

Hong Kong Calling 24-08-2025

24 augustus 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!