Brug- en sluiswachters van Noord-Holland dagen de Provincie voor de rechter. Hun werk wordt uitbesteed aan een beveiligingsbedrijf.
Niet alleen verliezen ruim honderd brugwachters daardoor hun baan, maar ze vinden ook dat de veiligheid bij de bruggen en sluizen in het geding is.
De brugwachters hebben vandaag een boze brandbrief persoonlijk afgeleverd bij de Provincie. Per 1 november wordt de bediening van de bruggen en sluizen gedaan door beveiligingsbedrijf Trigion. De brugwachters waarschuwen al geruime tijd dat dit volgens hun onmogelijk goed kan gaan.
“Als er iemand op de brug zit die weet dat er met harde wind wat sneller gedraaid moet worden is dat voor de beroepsvaart belangrijk. En voor mensen die in de auto zitten is het prettig als de brug niet te lang open staat, dat zijn inschattingen die je moet maken.”
Het kort geding van de brugwachters tegen de Provincie dient 26 september. Tekst Geja Sikma NH