Dit jaar is het 250 jaar geleden dat Wolfgang Amadeus Mozart tien jaar werd. Op zijn tiende componeerde de virtuoos verscheidene werken én speelde hij op het Müller orgel in de Grote Kerk in Haarlem.
Dit jubileum is de aanleiding voor de twee speciale Mozartzegels die op 23 mei worden uitgegeven. Speciaal voor deze gelegenheid ontwierp de Nederlandse Vereniging van Postzegel Handelaren een eerstedagenvelop.
Op de envelop zien we op de linker zegel Mozart (1756-1791) geflankeerd door het indrukwekkende Müllerorgel in de Grote Kerk in Haarlem. Dit orgel is het meest afgebeelde instrument ter wereld. Het beslaat de gehele westmuur van de kerk en meet van de grond af bijna 30 meter. Het orgel werd spoedig na zijn voltooiing in 1738 een toeristische attractie van internationale allure en is dat nog steeds. Het werd bespeeld door G.F. Händel in 1740 en â50, die er speciaal voor omreisde, en in 1766 door de toen 10-jarige Mozart.
Op de tweede zegel is een detail van het Galtmathias Musicum KV32 afgebeeld, het manuscript van Mozart, dat hij â net tien jaar oud â in 1766 componeerde. Deze âmuzikale wartaalâ staat vol min of meer bekende melodieën.