Steeds meer meisjes en jongens willen zeemeermin zijn. Er zijn in Nederland inmiddels wachtlijsten voor het zogenaamde “mermaiding”, oftewel zwemmen met een staart.
Stella Brüggen uit Haarlem geeft badjuffen en badmeesters les om te kunnen zwemmen als Ariël. De bedoeling is dat zij binnenkort zelf beginnen met lesgeven. Zwemleraar Arjen Kleinhofmeijer van Zwemcollege Lisse heeft er zin in: “We hebben tien aanmeldingen gekregen van jongens en meisjes tussen de 7 en 13 jaar en binnenkort starten we met de eerste lessen.”
Stella Brüggen is dé zeemeermin van Noord-Holland en ver daar buiten. Haar Youtube-filmpjes werden al miljoenen keren bekeken. Kinderen zien de filmpjes online en willen nu net als Stella ‘een echte zeemeermin zijn.’ “Niet alleen meisjes, maar ook jongens”, benadrukt Stella.
De badjuffen die les krijgen van Stella voelen zich inmiddels ook als prinses Ariël. “Ik voel mij als een vis in het water,” aldus een van de juffen. Bron mediapartner NH / foto Stella Brüggen